Виробництво суцільнотягнутих труб

Сьогодні часто можна чути, що труба нержавіюча ціліснотягнута є кращим варіантом для прокладання комунікацій на виробництві, у тому числі харчовому. У цьому немає нічого дивного, адже за такими параметрами, як зносостійкість, довговічність, гігієнічність, нержавіюча сталь займає лідируючу позицію серед конкурентів.

Якщо ви починаєте виробництво з нуля власного виробництва або модернізацію наявних потужностей в Дніпрі, радимо придивитися саме до суцільнотягнутих труб. Відсутність швів, високовуглецеві марки сталі, чітке дотримання ГОСТів, — ось рецепт комунікацій із запасом міцності на сотню років.

Виготовлення суцільнотягнутих труб із нержавіючої сталі

Перед тим, як заглибитися особливо технологічного процесу, відзначимо, що суцільнотягнута труба — це металевий виріб підвищеної складності, отже, він не може коштувати стільки ж, скільки звичайні зварні варіанти. В Україні купити безшовну цільнотягнуту нержавіючу трубу можна у компанії Оникспром.

Як заготовка виступає циліндричний моноліт, або просто «штанга». На першому етапі її розігрівають до температури перевищує поріг кристалізації сталі на 60°С, після чого пластична сировина заганяється в прошивний прес, де заготовці надається пустотіла форма. Вальцювання завершує процес надання виробу правильної форми та товщини. Так, якщо потрібна труба суцільнотягнута товстостінна, оператор збільшує просвіт між прокатними механізмами, але, як правило, на великих підприємствах для кожного типу виробів застосовується своя лінія. На завершальній стадії метал охолоджують, піддають фінальному калібрування, нарізці на шматки встановленої довжини.

Безшовні комунікації можуть бути холоднокатаними та гарячекатаними. Деформування під нагріванням, або гарячекатаний прокат — це спосіб, описаний вище. При ньому метал нагрівається і стає пластичним, залишаючись таким аж до фінального калібрування. Холодне формування відрізняється тим, що охолодження труби проводиться відразу ж після її виходу з прошивного табору.

Загартування та обробка цільнотягнутих труб

Щодо особливостей обробки, то у випадку з холоднокатаною технологією, нагрівання виробу відбувається перед остаточним прогоном, завдяки чому вдається зняти напругу металу і надати точну форму. Так випускають труби підвищеної та високої точності діаметра.

Технологія виробництва цільнотягнутих комунікацій практикується з 19 століття. За вікову історію індустрії вдалося вивести чотири типи безшовних комунікацій:

товстостінні (ширина стінки 5-10% від діаметра);

збільшеної товщини (10% діаметра);

тонкостінні (від 2,5 до 5%);

особливо тонкі (менше 2,5%).

Якщо під час пошуку потрібних виробів зустрічається фраза – цельнотянутая труба ГОСТ, це, що з її виготовленні використовувалася сталь марок: 08Х18Н10Т, 12Х18Н10Т чи 20Х23Н18Т.

Сфери застосування суцільнотягнутих труб

Подібні комунікації стають незамінними у трубопроводах підвищеного тиску, системах циркуляції агресивних середовищ. Стандартна цільнотягнута нержавіюча труба забезпечує транспортування:

  • питної води;
  • рідких харчових продуктів;
  • пара;
  • хімічних складів;
  • нафтопродуктів.

Безшовні «артерії» можна зустріти в атомній сфері, авіаційній промисловості, на бурових вежах, шахтах, у складі каркасу монолітних будівель.

© 2014, ТОВ «Онікспром». Всі права захищені

Замовити дзвінок