У нашому столітті нержавіюча сталь відноситься до найбільш затребуваних матеріалів.
Процес виробництва нержавійки досить складний технологічно. І виконується він трьома способами:
• Мартенівський
Існують спеціальні печі (хитні та стаціонарні), в яких виплавляється метал. Процес плавки триває до шостої години, при цьому неодноразово беруться проби, щоб постійно здійснювати контроль за якістю металу. Додаючи необхідні домішки, печі отримують спеціальні марки. Але цей спосіб стає все менш популярним через дорожнечу.
• Киснево-конверторний
Чавун та шихта завантажуються в посудину у формі груші. Суміш під натиском стікає вниз. На тонну чавуну потрібно 350 куб. м кисню. Паливо при використанні цього способу не потрібне. Суміш нагрівається в конверторі до температури плавлення вже під дією кисню. Потік газів із печей виносить зайвий вуглець, який уже окислився у чавуні. Це найбільш поширений спосіб на сьогоднішній день, як економніший. Але контролювати його особливо не виходить – надто швидкоплинний.
Найбільш універсальний конверторний спосіб, коли застосовується комбінована піддувка (є ще верхня та нижня).
• Електроплавильний
Для виплавки сталі використовують спеціально призначені електричні печі. Очевидно, що за такого способу нагрівання чавуну не обходяться без електроенергії. Якість сталі безпосередньо залежатиме від складу шлаку, що виробляється в процесі плавки, а також – його кількості. Шлаку відводиться роль передавача тепла та кисню, при цьому він виводить зі сталі всі шкідливі речовини. Таким чином виходить найякісніша сталь.
Охолодження нержавіючої сталі
Цей етап у виробництві нержавіючої сталі виявляється дуже важливим. Всі властивості, якими повинен мати метал, закріплюються якраз при охолодженні. Тільки за умови правильного його проведення нержавіюча сталь вийде якісною. Болванка охолоджується, коли переміщається рольгангами, транспортерами і шлепперами.
Щоб остудити болванки, на старих прокатних станах використовувалися плити в цеху або укладання в штабелі. Останній спосіб охолодження називали ще самовідпусткою. Він мав суттєві недоліки – межі міцності в результаті знижувалися, плинність стали – також.
Якість
Поверхня будь-якого виробу з нержавіючої сталі обов’язково має бути гладкою, щоб ніяких подряпин і, тим більше, шорсткості, і зі згладженими без нерівностей краями. У шліфованої сталі яскраво виражений металевий блиск, у матової він ледве помітний.
Про зварні шви
Їхні антикорозійні властивості мають бути такими ж, як і самій сталі. А для цього після зварювання їх необхідно шліфувати, цькувати і пасивувати.
Якісний шов може бути виготовлений лише спеціальним зварювальним обладнанням. Готовий виріб набуде товарного вигляду, коли зроблено зачистку і він відполірований абразивними матеріалами.
Де купити нержавіючу сталь?
Компанією «Оникспром» нержавіючий прокат реалізується за оптимальними цінами. Враховуються лише технологічні особливості виробництва без включення будь-яких додаткових витрат. Навіть масштабне виробництво забезпечить необхідною продукцією. Тож ви сміливо можете робити оптові закупівлі. Роздрібних покупців наші умови також потішать. Вся інформація, яка може знадобитися, знайдеться на нашому сайті. Поставте свої запитання онлайн-консультанту. Наші покупці стають нашими постійними клієнтами. Ми для цього робимо все можливе.
Центральний офіс:
Тел./факс: +38 (056) 794-05-09
Моб. менеджера:
+38 (097) 575-12-88
+38 (095) 033-41-81
Режим роботи: понеділок – п’ятниця: 08.30 – 17.00
Філії:
Харків – +38 (057) 728-91-14
Запоріжжя – +38 (061) 228-72-55
Київ – +38 (044) 394-53-24
ТОВ «Оникспром» виготовить на замовлення труби нержавіючі та вуглецеві:
- нержавіючі та МНЖ
Довжина – до 11 метрів, або на замовлення мірної довжини
Товщина від 2мм до 89мм, стінка – від 0,5мм до 8мм
Терміни виготовлення 10 – 50 календарних днів, залежно від розміру партії та габаритів труби.
Конкретні терміни та вартість виробництва уточнюйте у менеджерів за телефонами:
+38 097 575-12-88
+38 095 033-41-81