Все про нержавіючі капілярні труби

В категорию труба капиллярная нержавеющая попадает металлопрокат малого диаметра, применяемый в пищевой, химической, промышленностях, а также медицине и автомобилестроении. Изделия Оникспром и других предприятий специализирующихся в Украине на такой нержавейке, можно пересчитать по пальцам одной руки. Сегодня капиллярные трубы доставляют в основном со складов, расположенных в Киеве, Днепре, других крупных городах.

Трубка производится строго по ГОСТу 14162-79, и имеет наружный диаметр в пределах 0,15-25 мм. Обычно, чтобы купить трубку капиллярную, нужно быть готовым на минимальный заказ в 40 погонных метров. Для производства используется сырье марки 12Х18Н10Т, в состав которой, помимо низкоуглеродистой стали входят такие легирующие компоненты, как хром, титан и никель.

Переходячи до більш детальних характеристик, варто зазначити, що капілярна труба цінується за:

  • корозійну та механічну стійкість;
  • біологічну інертність. У робоче середовище, що циркулює в системі комунікацій, не виділяються метали, що входять до складу кристалічних грат нержавіючої сталі, а також не відбуваються реакції окислення, розкладання, заміщення або з’єднання;
  • зносостійкість;
  • пластичність. Наявність нікелю також наділяє поверхню металу додатковою гладкістю. Після обробки на поверхні прокату утворюється плівковий шар, що одночасно захищає, і забезпечує ковзання при контакті із зовнішнім середовищем.

Окремо варто виділити і те, що трубка капілярна нержавіюча купити яку вийде тільки за умови попереднього замовлення, біологічно нейтральна: не сприяє зростанню, а навпаки пригнічує активність мікроорганізмів, має слабовиражені антисептичні властивості.

Що таке капілярні труби

Як було зазначено, до категорії капілярні трубки з нержавіючої сталі відноситься металопрокат надмалих діаметрів, виготовлений зі сталі марки 12Х18Н10Т. Роблять трубки двома способами: гарячим формуванням та холодним прокатом. Завдяки невеликому діаметру відпускаються у бухтах по 160 метрів та відрізках по 4 метри. За структурою бувають м’якими та нагартованими.

Через мініатюрність виготовляти капілярні нержавіючі труби зварним способом неможливо. Тому єдиною технологією, придатною для виготовлення, вважається безшовний метод. Завдяки цьому структура виробу виходить монолітною, надміцною. Технологія дозволяє варіювати та товщину стінок в межах від 0,15 до 2,5 мм.

Хромонікелевий сплав, що робить звичайну сталь нержавіючою, дозволяє віднести капілярні комунікації до харчового розряду. Тому, якщо потрібно купити нержавіючі труби для облаштування молочного цеху, лінії транспортування субпродуктів або напоїв, варто орієнтуватися на складнолеговану марку 12Х18Н10Т.

Виробництво капілярних нержавіючих труб

Все починається із підготовки сировини. У прокатний цех надходять заготовки, що є суцільнометалевими циліндрами. На початковому етапі трубка капілярна нержавіюча це просто «болванка», яку потрібно розтягнути до потрібної форми та довжини. Заготівля розігрівається та формується в гільзу. Тепер це готова до прокатки сировина.

Залежно від того, який метод прокату вибраний (гарячий або холодний), гільза або охолоджується, або залишається розігрітою для подальшої роботи.

  1. Обробка чорновими вальцями. Це початковий етап, у якому формується профіль труби.
  2. Опресування. У процесі опресування заготівля набуває кінцевої форми: прямокутної або круглої.
  3. Прохід на чистових вальцях. Тут здійснюється калібрування, припасування під діаметр і товщину стінок.
  4. Фінальна термообробка. Процедура покликана знизити напругу металу, що накопичується внаслідок багатьох механічних маніпуляцій. Також це наділяє метал додатковою міцністю.

На завершення всього процесу виріб розрізається на фрагменти і маркується. Наприклад, трубка капілярна 6 мм х 0,5 мм х 4000 мм; Grade (клас) — 304 (наш аналог 12Х18Н10Т).

Застосування капілярних трубок

Використання нержавіючих трубок в даний час поширене не менше за застосування мідних комунікацій. Якщо говорити про найбільш потрібні напрямки, то це медицина, хімічна промисловість, фармацевтика. Яскравий приклад – голки для шприців, з якими хоч раз у своєму житті стикався кожен. До їхнього винаходу ін’єкції були справжнім випробуванням організму на міцність.

Не секрет, що трубки нержавіючі капілярні допомагають створювати сантехнічні вироби преміального рівня, інтер’єрні форми, як практичного застосування, так і суто естетичної властивості.

Нержавіюча сталь зустрічається в автомобільній промисловості, машинобудуванні, авіації. Через високу конструктивну міцність, тільки леговані комунікації здатні витримувати високий тиск. Там де мідь, пластик та звичайна сталь «пасують», капілярні труби справляються, причому дуже гідно. Водопроводи високого тиску, системи з нестабільним показником циркуляції внутрішнього середовища, мережі підвищеної надійності – це об’єднує використання нержавіючих труб.

При виробництві капілярних трубок вдається досягти мікронної точності. Жоден інший метал у світі (з промислових видів) не піддається такій тонкій обробці, як легована сталь.

© 2014, ТОВ «Онікспром». Всі права захищені

Замовити дзвінок